... مميز يک

دارد می آید . از پنجره که نگاه کنی میبینی خیابان شما را مستقیم گرفته و درست دارد میاید توی خانه ! آنهم با چه شتابی. انگار  فرستاده بودی پی اش که بیاید  . همه جا را هم آلوده ی خودش میکند . حتی زبان من و شما را . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

فردا ساعت ده شب اگر اشتباه نگفته باشم بهار میشود . بهار که بشود عید هم میشود البته 13 روز اولش . عید که باشد یعنی مدرسه و کار و دانشگاه  تعطیل . عوضش هی باید بروی مهمانی و هی مهمان بیاید خانه تان و از روزهای معمولی اگر خسته و کوفته تر نشوی  به همان اندازه احساس خستگی خواهی کرد . ماهی های بیچاره هم هی توی تُنگ های تَنگ و گشادشان میمیرند و سبزه ها سبز تر میشوند که روز سیزدهم  تبدیل به مشتی گره ی کور شوند و زیر پاها  لـِــه !

و آدم عجیب خمود و سست میشود این روزها .   و هی جمله ی عید شما مبارک و صد سال به این سالها را به رسم رعایت  ادب به هر کس که رسیدی بگوئی و هی ماچ و موچ و روبوسی که همین یک کار آدم را از پا میاندازد . مخصوصا اگر طرف خاله ی پدر آدم باشد و آدم را سالی یک بار ببیند و به محض دیدن بپرد جلو و دستش را محکم پشت کله ات قفل کند ( که هر چی شینیون و میزامپیلی روی سرت سوار کرده بودی درجا پیاده شود ) و شروع کند به انجام عملیات متهورانه ی دیده بوسی  آنهم یک و دوتا نه . 6 تا هم زمان گونه ی راست . شش تا همزمان گونه ی چپ . سه تا پیشانی و یکی فرق سر . و اگر خیلی مهرش گل کند دوباره این عملیات ریپیت (تکرار ) میگردد .! 

 

نمیخواستم برای بهار شدن حرفی بزنم . خیلی خودم را کنترل کردم ولی مگر میشود ؟ مگر میشود آدم این سیزده روز اول سال را  که سایه اش را مثل بختک روی سر سیصد و پنجاه و دوروز دیگر سال میاندازد  و نقش  مهم و حیاطی (حیاتی ) در زندگی آدم دارد را همینطوری نادیده بگیرد؟!

باری.... امیدوارم ادر این تعطیلی ها فرصت برای مطالعه و همچنین نوشتن بیشتر دست بدهد .(امیدوارم).

این عکس هم خیلی هنرمندانه توسط خودم از شاخه های همچنان خشک و بی برگ درخت شاهتوت وسط حیاط شکار شده . این باشد تا وقتی هم که میوه داد عکسش را بگیرم  و بدانید که خیلی هم  خشک و بی برگ نمیماند !

Image hosting by TinyPic

 

این جاهم فلش یک آهنگ بی نهایت زیبا ی فرانسوی را به نام " دوست داشتم در آغوشت بگیرم " از Lynda Lemay   است  که مدتها پیش در آیینه دیده بودم . متن اصلی آهنگ را میتوانید این جا بخوانید .

 

پ.ن.

* این مشکل تائید پیام ها هم به راهنمائی و همت دوست عزیز ساسان .م.ک.عاصی حل شد . و میبینم خیلی هم پرشین بلاگ تقصیر کار نیست . که این همه به سر به خود بودن محکومش کردم . مشکل از من هم بوده !

 

* در مورد پرشین استت هم : اول از اینکه آدم ها را ردیابی میکند و آی پی نمایش میدهد و این حرفها استقبال نکردم و حرصم هم در آمد . اما ... حقیقتش این است که تبدیل به بازی سرگرم کننده ای شده . من دائم از روی کنجکاوی  آمار و ارقام را که بالا و پائین میرود نگاه  میکنم . تفریح جالبیست .

 

/ 29 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
madame Edwarda

سلام. سال نو مبارک . ای ول خيلی خوشم اومد ... بيا پيش من ...

aram

سلام ... زاويه ديدت جديد بود !... نمی دونم شايد گذز زمان هم هیچ وقت نتونه اين وضعيت رو بهتر کنه ... اين سيزده روز سال به سال داره تکراری تر ميشه ! .. در هر حال اميدوارم امسالت از پارسال بهتر باشه خدا يارت .

دامون

Merci beaucoup pour la chanson, c'est absolument magnifique. je pense je l'ai entendu avant, mais je biseaute me rappelle quand. Merci encore. rende- visite moi si vous aviez le temps

دامون

désolé, j'ai écrit le lien faux là. mon lien est: http://hellawaitsmary.blogfa.com بازم ممنون از آهنگت.

آشوب

bonne anee chere amie ... j'ai vu la musique tu avait introduit ... c'etait tres bien

بیگانه

قبلها فکر می کردم که در عشق بيگانه کامو تنهايم ولی حالا خوشحالم که يکی يکی دوستانی را که چنين احساس مشترکی دارند پيدا می کنم. با آنکه برای نوروز باستانی احترام قائلم ولی کليشه شدنش و تکرار بی معنيش ذهن مرا هم به خود مشغول کرده. در حال شنيدن کلیپ زيبای فرانسوی که گفتيد هستم. من فرهنگ و هنر فرانسه را دوست دارم. مرسی

arghavan.

سلام.سال نومبارک.ايشالاسال خوبی داشته باشی. راستی ممنون که اون دفعه سرزدی.بازم سربزن عکاس عزيز.

كلاغ

سلام بلاگه خوبی داری من هم از دانشکده خودتونم يه سري هم به ما بزن راستي اگه با تبادل لينك هم موافقي خبرم كن

دامون و مریم

nous avons téléchargé la chanson de Lynda Lamey dans le format mp3. Si vous ne l'avez pas déjà, vous pouvez trouver le lien dans notre weblog.

كلاغ

سلام الهام جان ممنون که مارو قابل دونستی منم با افتخار شمارو لينکيدم موفق باشی آپ کردی خبرم کن با بای